Розсада – це як мала дитина: якщо її не підгодувати вчасно, почне вередувати. То листя жовтіє, то росте, як соломинка, то взагалі стоїть на місці і дивиться на вас із докором. А все тому, що їй бракує їжі.
Але тут є нюанс. Якщо запізнитися з підживленням – розсада вже встигне ослабнути. А якщо перестаратися, то буде буйна зелень, але слабке коріння, і в результаті при висадці у ґрунт вона просто “зламається під власною вагою”. Отже, як правильно дати перше підживлення, щоб розсада була міцною, кремезною і готовою до пересадки?
Якщо ви посіяли насіння у хороший родючий ґрунт, то підживлювати розсаду раніше, ніж у неї з’являться 2-3 справжніх листки, не треба. Усе, що їй потрібно, є в насінні.
Але якщо ви бачите, що паростки тоненькі, світло-зелені, або взагалі стоять без руху – значить, час настав.
Оптимальний момент для першого підживлення – коли у розсади вже є 2-3 справжніх листки (це відбувається через 10-14 днів після сходів).
Тут головне – не сипати все підряд, думаючи, що більше – значить краще. Перше підживлення має бути легким, збалансованим і без фанатизму.
Якщо розсада бліда і млява, їй бракує азоту. Але це не означає, що треба вивалити відро селітри – і нехай росте, як бур’ян.
Що даємо: слабкий настій коров’яку (1:10) або пташиного посліду (1:20). Якщо органіки немає – підходить карбамід (сечовина), 1 г на літр води.
Якщо листя гарне, але коріння слабке – буде біда при пересадці у відкритий ґрунт.
Що даємо: суперфосфат (2 г на літр води) або деревну золу (2 ст. ложки на 1 л окропу, настоювати добу, розвести водою 1:10).
Калій робить розсаду міцною, стійкою до змін погоди і хвороб.
Що даємо: банановий настій (2 шкірки на літр води, настояти добу) або гумат калію (за інструкцією).
Підживлення даємо тільки на вологий ґрунт. Якщо земля суха – спочатку поливаємо чистою водою, потім через годину – добривом.Не лити добрива на листя – тільки під корінь!
Доза мінімальна. Якщо на пакетику пише 1 г на літр – не треба сипати 3 г, щоб “швидше росло”. Це не працює так, як ви думаєте.
Якщо розсада виглядає добре, краще зайвий раз не підживлювати. Достатньо одного разу, щоб дати поштовх для зростання.
Якщо підживити треба, а в магазин бігти не хочеться, допоможуть народні методи.
Перше підживлення треба давати тільки після появи 2-3 справжніх листків. Якщо переборщити – отримаєте жирування без урожаю, якщо проігнорувати – слабкі, тонкі рослини. Найкраще використовувати органіку, золу, слабкі настої фосфору і калію.Якщо зробити все правильно, розсада буде міцною, кремезною і не боятиметься пересадки у відкритий ґрунт. І тоді вже точно не доведеться бігати навколо неї, роздумуючи, чого їй ще не вистачає.
В інтер'єрі важлива абсолютна кожна дрібниця. Деталі вирішують, яким чином буде сприйматися дизайн, наскільки він…
У вас з'явилась ділянка. Перед вами стоїть завдання спланувати посадки для саду. Починати з нуля…
Сезон кабачків стане початком фестивалю оладок. А до того часу можна потренуватися їх готувати на…
В базовому гардеробі повинні бути речі, які легко між собою комбінуються та без жодних складнощів…
Коли мова заходить за пластикове вікно, виникає думка одразу про білий ПВХ. Це вже настільки…
Тісто для піци не завжди получається повторити навіть за детально поданим рецептом. Ніби все робите…