Що тобі спадає на думку, коли ти думаєш про ознаки старіння? Навряд чи нігті — скоріше зморшки на лобі чи волосся, яке втратило колишній об’єм.
Але згодом змінюється нігтьова пластина, і, за словами експертів, це абсолютно нормально. Більшість людей помічають трансформації у 40-45 років – ось що відбувається з нігтями.
Поздовжні борозенки на нігтях лікарі називають оніхорексисом – він не вважається захворюванням, а радше є естетичною проблемою, з якою стикаються майже всі люди після 40-50 років. Лише у дуже важких випадках оніхорексіс може призвести до появи тріщин на нігтях та подальшого інфікування.
Оніхорексіс виникає через те, що з віком у нас уповільнюється метаболізм і надходження поживних речовин у матрикс нігтя, через що він стає ребристим. Іноді смужки з’являються у молодих жінок – причиною зазвичай є травма або нестача магнію, цинку чи вітаміну B12.
Як пояснює доктор медичних наук, дерматолог Мішель Генрі, згодом наші тіла починають виробляти менше кератину — білка, з якого складаються нігті та волосся. «Через це пластини можуть стати тонкими, сухими та схильними до ламкості», — каже Мішель.
Якщо подивитися на старіючий ніготь під мікроскопом, то побачите, що клітини пластини відшаровуються і піднімаються. Ось чому ніготь шарується, а лак не тримається як раніше.
Дефіцит кератину позначається як на стані нігтів, а й у тому, як швидко вони ростуть. У середньому пластина повністю оновлюється за півроку, проте з віком все змінюється: за словами доктора медичних наук, дерматолога Дани Стерн, дослідження показали статистично значущі відмінності в темпах зростання до і після 40 років.
Через те, що пластина відростає повільніше, вона довше піддається впливу зовнішніх факторів, що може вплинути не тільки на міцність, але і на вигляд нігтів та їх колір. Однак май на увазі, що жовтизна не завжди це нормально — не виключено, що вона спричинена грибковою інфекцією.
Ризик розвитку оніхолізису – відшарування пластини від нігтьового ложа – з віком стає більше. “До нього може призвести найменша травма – наприклад, занадто енергійне чищення інструментом простору під нігтем”, – говорить доктор Стерн.
Є кілька речей, які ви можете зробити, щоб зберегти здоров’я нігтів:
По-перше, доглядай кутикулу — акуратно відсовуй її мочалкою, коли приймаєш душ або ванну, а також щодня зволожуй маслами і мазями (на відміну від кремів, пояснює Дана, вони краще вбираються).
По-друге, обзаведись новими інструментами. Тобі потрібні нашкірниці для кутикули: задирки в жодному разі не можна відривати – їх треба акуратно обрізати біля основи. Також слід замінити металеву пилку на скляну або лазерну та придбати рідину для зняття лаку без ацетону та зі зволожуючими компонентами.
По-третє, слід стежити за кількістю води, що потрапляє на нігті. «Вони добре вбирають її — навіть краще, ніж шкіра. Коли волога проникає в текстуру пластини, то випаровується, це створює величезне навантаження на ніжні клітини нігтя, що може призвести до його ослаблення», — пояснює доктор Стерн.
Простіше кажучи, мий посуд у рукавичках, а ще краще — обзаведись посудомийною машиною: час, що звільнився, якраз можна буде витратити на домашні б’юті-процедури.
Схуднути до весни та літа — стратегічний план для багатьох дівчат та жінок. Більшість з…
Гарна сукня асоціюється з туфлями на шпильці. Це вишукано та елегантно, але не для повсякденних…
Жіночність та практичність — саме таку характеристику можна дати спідниці-штанам. Одяг 2в1 в прямому розумінні…
Про сорочку можна сказати, що вона одна з найкомфортніших речей в гардеробі. В ній комфортно…
Про макіяж з ефектом Cat eye думки розділилися. Одні вважають, що він втратив актуальність у…
Завжди після зими хочеться зими ніжності та легкості в одязі. У матеріалі розглянемо, які сукні…