Сумний факт – практично у всіх час від часу виникають проблеми зі сном. Неможливість нормально виспатися дуже погіршує якість життя. І особливо прикро, коли час для сну є, а заснути не виходить! Чи знаєш ти, що нерідко причиною стає їжа, яку ти з’їла незадовго до того, як вирушити до ліжка? Ось яких продуктів слід уникати.
Навіть якщо вдається лягти спати в правильний час, то часто можна провалятись до двух годин ночі. Або постійно прокидатися, щоб сходити до туалету. Або спати поверхово і неспокійно і вранці стати повністю розбитою та з величезними мішками під очима. Знайомо?
Карлеар Вайс, спеціаліст зі сну з Університету Баффало, зазначає, що вживання деяких продуктів перед сном помітно впливає на циркадні ритми, що регулюють тривалість та якість циклів сну та неспання. І мова не лише про каву — ось що експерти не рекомендують їсти та пити перед сном.
Експерти по сну рекомендують щонайменше за три години до нічного відпочинку відмовитися від молочних продуктів, особливо солодких йогуртів, сирів та інших десертів. Причина – високий вміст жирів та цукру, які можуть простимулювати непотрібну бадьорість та активність у кишечнику. Виняток – кефір (корисний для мікробіома), шматочок твердого сиру (містить тирозин, що сприяє виробленню мелатоніну), грецький йогурт (про нього читай нижче)
Їжа з великою кількістю прянощів та гострих приправ може викликати спрагу, печію та кислотний рефлюкс. Також капсаїцин, компонент червоного перцю, викликає підвищення температури тіла – теж так собі снодійне.
Алкоголь дуже підступний — він може спричинити сонливість, але насправді має протилежний ефект. Якщо тебе зморив сон після кількох келихів, це зовсім не означає, що вийде спати довго і щасливо: градуси змінюють фази сну і збільшують кількість пробуджень.
Так, всі ми частенько хапаємося за чіпси, солоні горішки або кукурудзяні палички, сівши подивитися ввечері серію-другу серіалу. Ці продукти багаті на цукор і вуглеводи — вони збільшують рівень глюкози в крові і роблять сон уривчастим і поверхневим — або навіть неможливим. Крім того, закуски знижують контроль і сприяють переїданню, зупинитись просто неможливо.
Відповідь, що напрошується, — нічого, але якщо ти дочитала до цього пункту, вона тобі не дуже підходить, так? Тоді нутриціологи радять дотримуватися таких правил: вибирати для перекушування низьковуглеводні продукти, багаті на пісний білок і ненасичені жирні кислоти. Наприклад, сирі або відварені овочі, трохи горіхової олії без солі та цукру, грецький йогурт без добавок.
Серед базового одягу в гардеробі жінки завжди є джинси. Питання тільки, якого фасону. Ми зараз…
Рожевий колір в манікюрі став класикою на рівні з нюдовим та червоним. Романтизм, ніжність, весняні…
Трендовий макіяж в стилі clean girl поступово відходить на другий план. В моду входять мейки…
Багатошаровість, як тенденція, тримає позиції вже не перший сезон. У 2025 році вона продовжує розширювати…
Жир, який постійно намагається накопичуватися та псувати фігуру. «Як його позбутися?» — саме таке питання…
Шкіра ніг потребує особливого догляду у будь-яку пору року. Як доглядати за ногами взимку, читайте…